Словник кіномана

Далеко не всім може бути зрозуміла деяка кіно-термінологія, яка може використовуватися на сайті. Вказану нижче термінологію екстраполюємо на фільми для більш легкого розуміння, хоча в ширшому розумінні це практично будь-які художні твори.

Спіноф (англ. Spin-off) — фільм, основними дійовими особами якого є персонажі, що раніше фігурували в первинному фільмі з тематично іншим сценарієм.
Як правило, основною відмінністю спінофу від звичайного продовження того чи іншого фільму є участь у ролі основних героїв персонажів, що не діяли у первинному фільмі. Важливо зазначити, що ремейк не є спінофом.
Риме́йк, ріме́йк, чи реме́йк (від англ. remake — «переробка»), — новіша версія або інтерпретація раніше виданого фільму.
Сиквел (англ. sequel, «наслідок») — фільм, який продовжує сюжет іншого відомого фільму.
Приквел — фільм, який розповідає про події, які сталися до подій іншого фільму.
Ребут (англ. reboot, «перезапуск») — перезапуск, нова версія популярного фільму.

Франшиза (Медіафраншиза, кінофраншиза) — інтелектуальна власність з персонажами (інколи вигаданим світом), антуражем і торговою маркою оригінального твору. Приклад: Marvel і DC.

Менш популярні і вживані:

Мідквел — фільм, який доповнює сюжет уже створеного фільму, не продовжуючи, а саме доповнюючи, тобто подія йде не лінійно, а ніби в бік, і відбувається ця подія одночасно з тим, що описується в першому фільмі (основному).
Стендело́ун (англ. Standalone film) — фільм, що не має жодного зв'язку з іншими фільмами. До 2000-х років звичним було виробництво стенделоунів без планів на сиквели. Термін «стенделоун» у кіно з'явився, коли звичним стало виробництво сиквелів, спін-оффів та франшиз.
Кіноукр
Наше меню (натисніть)
Увійти через: